Сьогодні, 21 серпня, в приміщенні Городенківської РДА, в рамках запровадження децентралізації земельних відносин, заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Анатолій Собчук та начальник відділу в Городенківському районі Михайло Федишин провели робочу зустріч з сільськими головами району. Одним з найважливіших питань сьогодення, що постає перед очільниками громад, є управління земельними ресурсами, ефективне землекористування та й загалом землеволодіння саме в частині визнання та гарантування прав на землю.  «Тому кардинальне покращення, а подекуди і оновлення земельно-кадастрових даних,  слід тісно пов’язувати із інвентаризацією земель» – акцентував Анатолій Собчук. «Адже вносяться до Державного земельного кадастру відомості про стан земель, розміри та кількість земельних ділянок, що дозволяє реально проводити контроль за землекористуванням, змінами що відбуваються в правовому режимі їх використання, отримання плати за землю, залучення інвесторів, тощо».

На Івано-Франківщині Львівська регіональна філія Центру ДЗК здійснює інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності, причому для громад області це проводиться за державні кошти. Саме наданню роз’яснень щодо процедури та порядку проведення інвентаризації земель була присвячена дана робоча зустріч керівництва земельної служби Прикарпаття з сільськими головами громад Городенківщини, котрі принагідно підняли також питання погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок Городенківським відділом Архітектури та Містобудування.  При розгляді якого, їм було надано консультації та рекомендації згідно чинного законодавства. В ході робочого засідання було розглянуто ще цілий ряд важливих питань та нововведень в Земельному законодавстві, обговорено подальшу співпрацю та взаємодію земельного відомства Івано-Франківщини та органів місцевого самоврядування.

 

Довідково:

5 червня 2019 року Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок проведення інвентаризації земель № 476  “Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель та визнання такими, що втратили чинність, деяких Постанов Кабінету Міністрів України “

Порядком установлюються вимоги до проведення інвентаризації земель під час здійснення землеустрою та складення за її результатами технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель, що дозволить забезпечити наповнення Державного земельного кадастру інформацією про земельні ділянки та підвищити ефективність здійснення контролю за використанням та охороною земель.

Накази Держгеокадастру:

від 21.02.19р. №59 ” Про проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності”

від 13.05.19р. № 129 “Про деякі питання проведення заходу з інвентаризації земель державної власності”