26 березня, 2018 року,  під головуванням начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Руслана Копчі  і за участі заступника директора юридичного департаменту – начальника відділу Держгеокадастру Євгенії Ідоятової,  Голови громадської ради при Головному управлінні Держгеокадастру в області Василя Розметанюка відбулося засідання Колегії. На засіданні були також присутні Алла Неште – директор  ДП «Івано-Франківського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою», керівники територіальних та структурних підрозділів  Головного управління.

Підводячи підсумки роботи за 2017 рік,  Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області акцентувало увагу на питаннях, що найбільш нагальні  для державної системи управління в галузі земельних відносин, взаємодії з органами місцевого самоврядування та органами державної влади, а також погоджено координацію роботи державних підприємств, що належать до сфери управління Держгеокадастру.

Колегія відзначила, що основними пріоритетними напрямками діяльності Головного управління  на 2018 рік є: стан підготовки та виконання  розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 року № 60–р. щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ), підготовка та продаж  права оренди на них шляхом проведення земельних торгів. Підбито підсумки за 2017 рік і обговорено заплановані обсяги продажу на 2018 рік. Також відзначено важливість стану виправлення помилок в Державному земельному кадастрі, перенесення відомостей до Державного земельного кадастру та виконання робіт з обстеження наявності та фізичного стану пунктів (3 класу) Державної геодезичної мережі України.

Аналізуючи стан і ефективність проведення перевірок, стосовно питань дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів з метою вдосконалення  механізму управління в сфері використання та охорони земель, розпорядженнями ними,  було узгоджено план перевірок на 1 півріччя 2018 року.

За результатами обговорення,  учасниками Колегії було погоджено план реалізації актуальних завдань Головного управління та шляхи  їх вирішення на поточний рік.