Втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва – це втрати, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників для використання їх у цілях, не пов’язаних з сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Станом на жовтень 2016 року, залишок коштів, що надійшли від сплати втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва в Івано-Франківській області становив 10209 тис.грн. Найбільше нарахованих коштів від втрат акумульовано у таких районах області, як Галицький – 2170 тис. грн., Тлумацький – 2127 тис. грн., Тисменицький – 1382 тис. грн. та  м. Бурштин -1154 тис. грн.

Кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, можуть бути використані на освоєння земель для  сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель, а також на проведення інвентаризації земель та нормативної грошової оцінки земель. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.

За поточний 2016 рік кошти від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва у сумі 1793 тис.грн. були використані на:  проведення інвентаризації земель – 1063 тис.грн, на проведення нормативної грошової оцінки земель – 508,73 тис.грн, на розроблення документації із землеустрою по охороні земель відповідно до розроблених програм – 99,840 тис.грн. та на поліпшення сільськогосподарських та лісогосподарських земель – 80,405 тис.грн.

Надходження цих коштів від втрат у місцеві бюджети надасть змогу громадам сіл та міст провести заходи щодо охорони земель та поліпшення сільськогосподарських угідь і підвищити родючість ґрунтів та згодом надавати їх громадянам у користування для сільськогосподарських та інших потреб. Проведення нормативної грошової оцінки земель вирішить питання наповнення місцевого бюджету сіл та дозволить використати кошти на інфраструктуру та соціальні потреби для громадян, а проведення інвентаризації земель забезпечить місцевим громадам облік земель, виявлення земельних ділянок, що не використовуються або використовуються нераціонально чи не за цільовим призначенням.