В Головному управлінні Держгеокадастру в Івано-Франківській  області, відділом державної експертизи впродовж 2018 року було прийнято на обов’язкову, первинну державну експертизу  277 документацій із землеустрою для проведення державної експертизи землевпорядної документації.

Спеціалісти проводили Державну експертизу з метою дослідження, перевірки, аналізу та оцінки об’єктів експертизи  в Івано-Франківській області на предмет їх відповідності вимогам чинного законодавства, з’ясовували відповідність землевпорядної документації встановленим стандартам, нормам та правилам. За результатами опрацювання, фахівцями відділу були підготовлені відповідні обґрунтовані висновки.

Із загальної кількості підготовлених висновків державної землевпорядної експертизи по видах робіт із землеустрою складають:

– 98 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (56 – погоджено, 42 – направлено на доопрацювання);

–  164 технічних документацій по розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок (139 – погоджено, 25 – направлено на доопрацювання);

–  10 проектів щодо зміни меж населеного пункту (3 – погоджено,  6 – повернуто на доопрацювання, 1 – оцінено негативно);

–  5 проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно – заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико–культурного призначення, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів  (всі оцінено позитивно).

Загальна сума коштів, які надійшли до Держбюджету за проведення державної експертизи землевпорядної документації у 2018 році становить 72,127 тисячі гривень.

Окрім цього, до відділу державної експертизи надійшло з доопрацювання, ще 242 одиниці землевпорядної та землеоціночної документації за попередні періоди. З яких 156 об’єктів державної експертизи отримали позитивну оцінку, а 86 – направлені на доопрацювання для усунення всіх недоліків, виправлення зауважень.

Також, після попереднього розгляду, згідно  Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, затвердженої наказом Держкомзему України від 03.12.2004 №391 (із змінами та доповненнями), до Держгеокадастру України на обов’язкову, первинну державну експертизу було  направлено 31 проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок та 12 технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель.

Довідково:

Питання державної експертизи землевпорядної документації регулюються Земельним кодексом України, Закономи України Про державну експертизу землевпорядної документації, Про землеустрій Про оцінку земель та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у сфері державної експертизи.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.