З 1 січня 2018 року Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області було розглянуто понад 300 звернень громадян з питань порушень вимог земельного законодавства та здійснено понад 1100 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. За результатами яких, виявлено 727 порушення вимог земельного законодавства. За 9 місяців 352 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності та 3 особи до кримінальної відповідальності за вчинення злочину.

За вказаний період Управлінням з контролю за використанням та охороною земель  також здійснено перевірку 5 Державних лісових підприємств на території області та встановлено 3 факти порушення вимог земельного законодавства. Наразі здійснюються заходи щодо притягнення винних осіб до відповідальності, повернення самовільно зайнятих ділянок.

Найбільш “популярними” порушеннями на Прикарпатті залишаються:
– самовільне зайняття земельних ділянок державної форми власності;
– нецільове використання земельних ділянок як приватної так і комунальної власності;
– зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу.

Загалом, порушенням норм земельного законодавства в області, державі завдано шкоди у розмірі 2 500 000 грн. Станом на сьогодні,  порушниками сплачено понад 950 000 грн добровільно (142 особи). Щодо решти, проводяться заходи примусового відшкодування шкоди в судовому порядку.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є: забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України; забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель; запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення; забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів