Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

З початку цього року в рамках пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності, погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, експертами органів Держгеокадастру в Івано-Франківській області прийнято до опрацювання 3527 проектів землеустрою з інших областей, з яких на сьогодні опрацьовано 3357 проектів. Позитивну оцінку експертів отримали 2495 проект, негативну – 862 примірників землевпорядної документації .

На сьогоднішній день в структурі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області в статусі експерта працює 20 кваліфікованих спеціаліста.

За цей же період на погодження до інших областей територіальними органами Держгеокадастру в Івано-Франківській направлено 3619 проектів землеустрою.

Розгляд та погодження або відмова в погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру, для запобігання проявам корупції.