imagesCA9B9UAYЯк передає інформаційне управління Верховної Ради України сьогодні внесені зміни до Земельного, Цивільного кодексів та Закону “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, спрямовані на вдосконалення порядку створення та діяльності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Законом викладено статтю 42 Земельного кодексу в такій редакції:

“1.Земельні ділянки державної або комунальної власності, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, належні до них будівлі, споруди, а також прибудинкові території, надаються в користування юридичним особам, які здійснюють управління цими будинками.

2. У разі утворення в багатоквартирному жилому будинку об’єднання співвласників багатоквартирного жилого будинку земельна ділянка, на якій розташовано багатоквартирний жилий будинок, належні до нього будівлі, споруди а також прибудинкова територія за клопотанням вищого органу управління об’єднання передаються безоплатно у власність або постійне користування цьому об’єднанню.

3. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, належні до них будівлі, споруди, а також прибудинкові території визначається рішенням вищого органу об?єднання співвласників багатоквартирних жилих будинків.

4. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди  та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної документації із землеустрою”.