tymchenko31.01.2013У стислі терміни в Україні створено ефективну та доступну усім громадянам та суб’єктам господарювання систему управління земельними ресурсами. Запровадження нової Національної кадастрової системи суттєво  спростило реєстрацію земельних ділянок. Актуальні дані віднині легкодоступні усім користувачам. З відкриттям публічної кадастрової карти інформація про землю стала прозорою та відкритою. Про це та  інші  аспекти проведення земельної реформи розповів Голова Держземагентства України Сергій Тимченко на 74-й сесії Комітету з житлового господарства та землекористування Європейської Економічної Комісії ООН, що проходила у Женеві. Крім того, на представницькому міжнародному форумі йшлося про запровадження механізмів забезпечення обміну інформацією між державними  відомствами через національну інфраструктуру геопросторових даних. Очільник земельного відомства України на Міністерській конференції з житлового господарства та землекористування представив напрацювання вітчизняних фахівців щодо планування землекористування та сталого освоєння земель.

*

“Уперше за роки земельної реформи почалося проведення інвентаризації сільськогосподарських земель державної власності. Нині 160 польових бригад землевпорядників та геодезистів виконують комплекс робіт  і до кінця року планується проінвентаризувати 1,7 млн га таких земель”, – повідомив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко на засіданні колегії Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У 2013 року здійснено перехід від ліцензування землевпорядної діяльності – до персональної сертифікації інженерів землевпорядників та геодезистів, що дозволило збільшити якість проведених робіт. Станом на вересень 2013 року Держземагентство видало понад 3000 таких сертифікатів.

Цього року 4,8 мільйона власників паїв уклали договори оренди на територію понад 17,5 млн га, загальним обсягом орендної плати – 10 мільярдів гривень. Фактично половину договорів укладено на період до 10 років, що свідчить про позитивну динаміку розвитку довгострокової оренди.

У 2013 році орендна плата зросла на 113 грн за гектар і становить 583 гривні. Більше 2/3 договорів укладено з орендною ставкою 3% і вище від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Прес-служба Держземагентства України