31 січня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження№60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад», завдяки якому розпочатий процес передачі земель об’єднаним територіальним громадам.

Тобто поки в  українському політикумі і в парламенті ще  ведуться дискусії,  який закон краще прийняти,  адже мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення є однією з основних причин недовикористання Україною свого аграрного потенціалу, браку інвестицій у сільську місцевість та  безпосереднього зростання національної економіки, Уряд знайшов необхідні механізми, які сьогодні дозволяють передати землі ОТГ, адже в  громад є всі можливості доцільного та ефективного  управління землями.

Процес передачі земель  на Прикарпатті розпочався два місці тому із Заболотівської селищної ОТГ та Космацької  сільської ОТГ, що надало їм право розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів.

Сьогодні, 6 червня, відбулося підписання актів приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність із керівниками  ще шести  об’єднаних територіальних громад (ОТГ ).

Підписані акти про передачу земель із керівниками: Дзвинянської сільської ОТГ Богородчанського району, Витвицької сільської ОТГ Долинського району, Ланчинської селищної ОТГ, Переріслянської сільської ОТГ Надвірнянського району,  Нижньовербізької сільської ОТГ Коломийського району, Брошнів-Осадської селищної ОТГ Калуського та Рожнятівського районів), в результаті чого передано 427 земельні ділянки  загальною площею 2,396 тис. га.

Начальник Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Руслан  Копча  зазначив, що за кожним документом, який  опрацьовано і підписано сьогодні стоїть  щоденна та клопітка робота багатьох спеціалістів. Це і спеціалісти сільських та селищних рад,  спеціалісти територіальних підрозділів Держгеокадастру, спеціалісти центру ДЗК, спеціалісти Головного  управління Держгеокадастру та центрального  апарату Держгеокадастру.

“Впевнений, що до кінця року ми передамо всі земельні ділянки об’єднаним територіальним громадам згідно графіку. Також сподіваюсь, що передачу земель ми завершимо швидше ніж заплановано. Адже процес передачі земельних ділянок Громадам є  історичною подією. Щиро радію та пишаюсь, що Головне управління Держгеокадастру в області причетне до передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності. Громади будуть і повинні володіти землею та самостійно  розпоряджатися нею, а це, в свою чергу, матиме економічний і соціальний ефект” – наголосив Руслан Копча.