В порядку реалізації Пілотного проекту з проведення земельних торгів на базі електронної торгової системи ProZorro.Продажі,  Головним управлінням Держгеокадастру в Івано-Франківській області було анонсовано про проведення семи аукціонів з продажу прав оренди на земельні ділянки  сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 117 га.

27 грудня 2018 року, відбулися перші електронні торги з продажу прав оренди на 3 земельні ділянки сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів Рогатинського району, загальною площею 36 га.

В результаті проведених торгів,  місцеві бюджети поповнились від річної орендної плати на суму 177,9 тис. грн., а ставка максимальна орендної плати сягнула 27%, середній розмір річної орендної плати  за результатами торгів становить 21% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

3 січня 2019 року, відбувся черговий, другий аукціон, на базі електронної торгової системи з продажу прав оренди 4-рьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 81 га. По одній земельній ділянці площею 15 га торги не відбулися, у зв’язку з наявністю тільки одного учасника, а по іншим трьом – було здійснено продаж з прав оренди. Зокрема, за право орендувати земельну ділянку площею 58 га, сім учасників торгів змагалися протягом двох годин здійснивши 623 кроки, а розмір річної орендної плати зріс зі стартових 12% до 49% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Таким чином, за оренду цих трьох земельних ділянок, до місцевих бюджетів Рогатинського району надходитиме 631,62 тис. грн.

Загалом же, за результатами проведених електронних торгів,  місцевий бюджет Рогатинщини щорічно отримуватиме плату за користування земельними ділянками у розмірі  809.470 тис. грн.

В поточному році землевпорядна служба Івано-Франківщини має намір посилити темпи  роботи в напрямку проведення земельних аукціонів.

З цією метою до Переліку земельних ділянок ( http://land.gov.ua/info/perelik-dilianok/ ), права на які Головним управлінням Держгеокадастру в Івано-Франківській  області заплановано виставити на земельні торги наразі включено 267 земельних ділянок загальною площею 2773,4592 га.