З 1 січня 2018 року Управлінням з контролю за використанням та охороною земель було розглянуто понад 150 звернень громадян з питань порушень вимог земельного законодавства з різних районів області та  здійснено 485 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на території Івано-Франківської області. За результатами яких, виявлено 223 порушення вимог земельного законодавства.  За 5 місяців 111 осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності, та 1 особу до кримінальної відповідальності за вчинення злочину. Найбільш “популярними” порушенням залишаються:
-самовільне зайняття земельних ділянок державної форми власності;
-нецільове використання земельних ділянок як приватної так і комунальної власності;
-зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу. Порушенням норм земельного законодавства державі завдано шкоди у розмірі 915 000 грн. Наразі понад  399 000 грн відшкодовано порушниками добровільно (це 64 особи). Щодо решти, проводяться заходи примусового відшкодування шкоди в судовому порядку.
    Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями  державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами  державної  влади,  органами місцевого   самоврядування,   фізичними   та   юридичними  особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням    законодавства   України   у   сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

забезпечення додержання       власниками       землі       та землекористувачами стандартів і  нормативів  у  сфері  охорони  та використання  земель,  запобігання  забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основними завданнями  державного контролю за використанням та охороною земель є:
забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.