Сьогодні, 21 вересня, відбулося засідання Колегії Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області за участю виконуючого обов’язки Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олександра Колотіліна. У заході,  під головуванням начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Руслана Копчі, взяли участь  заступник начальника Головного управління Анатолій Собчук,  заступник начальника – начальник управління з контролю за використанням і охороною земель Головного управління Віталій Семенюк, керівники структурних підрозділів відомства в районах, начальники управлінь та відділів. На засіданні Колегії були також присутні Тетяна Осипчук – в.о. директора  ДП «Івано-Франківського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою» та Голова громадської ради при Головному управлінні Держгеокадастру в Івано-Франківській області Василь Розметанюк.

 

Першим питанням, відповідно до порядку денного, заслухали начальника відділу ринку та оцінки земель Володимира Бурденюка. А саме: про стан підготовки та проведення земельних торгів Головним управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області за 8 місяців 2018 року. Було відзначено,  що середній розмір річної орендної плати, який був встановлений в ході проведення торгів, складає 32,07% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс у 2,8 рази. За 8 місяців 2018 року продано права оренди на вдвічі більше земельних ділянок ніж за 8 місяців минулого року, а їх площа та сума надходжень до місцевих бюджетів зросли в 3,4 рази. Разом з тим, виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олександр Колотілін визначив недостатню роботу відділу в частині загального об’єму проведених земельних торгів.

Про стан виконання доручення Держгеокадастру стосовно здійснення представництва інтересів держави в адміністративних та господарських судах з метою усунення порушень вимог земельного законодавства та про виконання наказу Держгеокадастру щодо здійснення контролю за надходженням  до бюджету коштів доповів начальник юридичного управління Тарас Воловець. За результатами здійснення цих заходів протягом 2017-2018 років Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області виявлено ряд порушень вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок. Загальна кількість виявлених порушень вимог земельного законодавства в даний період складає: 727 порушень, з яких 352 порушники притягнуто до адміністративної відповідальності. Із них, добровільно сплатили штраф та шкоду 142 порушника, на загальну суму 962 813,29 грн. Щодо  не усунення порушень вимог земельного законодавства виявлених за результатами здійснення заходів державного контролю за використанням та охороною земель, юридичним управлінням Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області вживаються заходи про відновлення порушених інтересів держави в судовому порядку.

Тетяна Шпак – начальник управління землеустрою та охорони земель, доповіла про стан підготовки та виконання розпорядження Кабінету Міністрів України щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Станом на 09.09.2018 на території Івано-Франківської області  передано 621 земельну ділянку загальною площею 3748,2199 га в комунальну власність 8-ом ОТГ та підготовлено проекти наказів і матеріали для передачі 1492 земельні ділянки площею 9663,8142 га наступним 12-тьом ОТГ. Таким чином, Головне управління випереджає раніше складений і узгоджений План-графік, що дозволить завершити цей процес до закінчення календарного року. Відзначено високу активність у процесі передачі земель усіх керівників структурних підрозділів Головного управління та висловлено вдячність за напрацювання та виконання доручень поставлених Урядом.

Одним із пріоритетних напрямів  діяльності землевпорядної служби є надання якісних адміністративних послуг, то ж про стан надання Головним управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області адміністративних послуг в сфері Державного земельного кадастру проінформував Володимир Андрушків – начальник управління державного земельного кадастру. З початку  2018 року  (станом на 09.09.2018) при веденні Державного земельного кадастру прийнято від громадян та юридичних осіб 56440 заяв, у відповідності до вимог чинного законодавства, зареєстровано 29267  земельних ділянок, внесено 1105  змін до відомостей  Державного земельного кадастру, надано 17732  витяги із Державного земельного кадастру, надано 1956 викопіювання з кадастрових карт, виправлено технічних помилок  у відомостях Державного земельного кадастру, які було допущено з вини органу, що здійснює його ведення щодо 1576 земельних ділянок.   Також, Володимир Андрушків повідомив, що з 2018 року працює електронний сервіс Держгеокадастру https://e.land.gov.ua/,  землевпорядні організації мають можливість  в он-лайн режимі подати заяву про реєстрацію земельних ділянок в Державному земельному кадастрі. Саме за допомогою електронного сервісу опрацьовано 6874 заяви щодо реєстрації та надано  6819 витягів з ДЗК про  земельну ділянку. Також, спеціалістами землевпорядної служби Прикарпаття проводиться щоденний моніторинг,  опрацювання заяв та оперативно вживаються заходи щодо запобіганню порушення термінів надання адміністративних послуг.

Про стан виконання робіт з дообстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу та результатів здійснення вибіркової перевірки якості обстеження пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу доповіла начальник відділу державного геодезичного нагляду Юлія Мязіна. Причому зазначила, що з початку року здійснено вибіркову перевірку якості обстеження геодезичних пунктів в 30 пунктах, що складає 81% із відібраних, за результатами, складено картки обстеження, побудови та оновлення геодезичних пунктів з відповідними фотографіями, які надані Департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності Держгеокадастру України. І до 1 листопада 2018 року вибіркову перевірку перевірки якості обстеження пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу буде завершено.

       Головне управління, відповідно до покладених на нього завдань,  здійснює координацію діяльності науково-дослідних, інших підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на території Івано-Франківської області, про що і доповів начальник юридичного управління  Тарас Воловець.

Із запровадженням ініціативи щодо надання земельних ділянок учасникам  антитерористичної операції до Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області звернулося 660 учасників антитерористичної операції із клопотаннями про отримання земельних ділянок. З них, військові отримали 592 дозволи на розробку документації із землеустрою для відведення земельних ділянок орієнтовною загальною площею 411,2 гектари, що складає 89% від загальної кількості поданих заяв. На сьогодні учасникам АТО та членам родин загиблих військовослужбовців затверджено проекти землеустрою та надано у власність 203 земельні ділянки на площу 136,4 гектари. Про це проінформувала учасників Колегії начальник управління землеустрою та охорони земель Тетяна Шпак. Власне, на великій різниці в кількості отриманих дозволів на розробку документації із землеустрою та затверджених проектів землеустрою і наданні земельних ділянок  акцентував Олександр Колотілін, виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Визначено проведену роботу в цьому напрямку недостатньою.

Про дотримання антикорупційного законодавства та виконання заходів щодо запобігання і виявлення корупції в Головному управлінні Держгеокадастру в Івано-Франківській області, що знаходяться на постійному контролі у керівництва Головного управління, доповіла в.о. завідувача сектору запобігання та виявлення корупції Мар’яна Романішен.

Начальник управління адміністративно-організаційного забезпечення проінформувала учасників колегії про стан виконавської дисципліни в частині дотримання термінів розгляду звернень громадян і запитів на публічну інформацію та звернень і запитів народних депутатів України.  Відзначила, що спостерігається тенденція до збільшення кількості звернень, так у звітному періоді 2018 року до управлінь (відділів) Держгеокадастру у районах та містах області надійшло на 10,2% звернень більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, також за 8 місяців поточного року на розгляд до Головного управління надійшло 5 звернень від народних депутатів України. Проте всі звернення розглянуті за належністю та вчасно, в частині дотримання термінів розгляду звернень громадян і запитів на публічну інформацію та звернень і запитів народних депутатів України.

  

Після детального та жвавого обговорення питань, винесених на порядок денний,  члени Колегії сформували рішення. Було надано відповідні доручення для виконання спеціалістами Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській  області та керівниками структурних підрозділів у районах.