Сьогодні, 15 травня, в  управлінні агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації відбулось спільне засідання секції регіонального відділення ВАОМС «Асоціації міст України» та спеціалістів Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.

В рамках реалізації  проекту  «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» в частині професійного розвитку та управління земельними ресурсами, з метою належного нормативно-правового та інформаційно-аналітичного забезпечення процесу формування та запровадження ефективного механізму управління територіями, спеціалісти землевпорядної служби Івано-Франківщини доповіли учасникам засідання секції на тему «Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання у сфері земельних відносин».  Головним концептом даного засідання є впровадження  реформ в органах місцевого самоврядування  в контексті земельних відносин, що є на часі найбільш актуальним як в управлінській так і господарській діяльності органів місцевого самоврядування, а особливо новостворених об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). Акцентовано на розширенні повноважень органів місцевого самоврядування, з огляду на законодавчі зміни в управлінні земельними ресурсами.

Зокрема, начальник управління державного земельного кадастру  Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Володимир Андрушків проінформував присутніх про основні зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру, внесення відомостей в публічну кадастрову карту, тощо. Також надав роз’яснення стосовно внесення відомостей в ДЗК до прийняття рішення уповноваженим органом про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Про нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення, процедуру отримання витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки,  визначення коефіцієнта, що характеризує функціональне використання земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей ДЗК, особливості роботи та доступності інформації на порталі загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, – проінформувала  учасників робочого засідання головний спеціаліст відділу ринку та оцінки земель земельного відомства Івано-Франківщини Надія Чорній.

У роботі заходу, що сприяє злагодженій  взаємодії органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, взяли участь також керівники департаменту АПК, представники органів місцевого самоврядування області, голови ОТГ і фермерських господарств.